Ua | Ru | En
+38 (0352) 52-78-71
+38 (0352) 23-52-16
   vinitex@vinitex.com.ua
Застосування → Дороги
Назад

Утеплення доріг
Найважливішим завданням, яке необхідно вирішити в рамках дорожнього будівництва, є максимальне збільшення періоду експлуатації доріг різного призначення, вживання ефективних заходів проти передчасного зносу і руйнування дорожного полотна.

Одна з головних проблем, що призводить до пошкоджень дорожного покриття, – це дія сил морозного спучування грунту. Річ у тому, що в теплу пору року в основу дороги поступає волога, яку затримують водонепроникні грунти. З настанням зими насип промерзає і вода перетворюється на лід. Крижані прошарки, що утворилися, і лінзи збільшують грунт в об'ємі, що приводить до появи в дорожньому покритті тріщин, розломів і його поступовому руйнуванню.

Вирішенням проблеми морозного спучування грунтів є використання в конструкції дорожнього насипу екструдованого утеплювача Вінітекс XPS, який володіє рядом унікальних властивостей. І, перш за все, – надзвичайно низькою теплопровідністю. Навіть при лютих морозах утеплювач дозволяє підтримувати температуру грунту дорожньої основи вище нульової відмітки. Це запобігає його промерзанню і як наслідок виникненню спучування. Зворотний ефект досягається при використанні теплоізоляції Вінітекс XPS в умовах вічної мерзлоти: вона перешкоджає прогріванню грунту, і пов'язаним з цим просіданням його шарів.

Екструдований пінополістирол володіє високою вологостійкістю і перешкоджає проникненню води в основу дорожнього насипу. У свою чергу, підвищена міцність утеплювача Вінітекс XPS дозволяє, не деформуватись і не усаджуватись, витримувати величезні навантаження, яким піддається теплоізоляція в дорожній конструкції. Він не схильний до гниття, а його теплоізоляційні характеристики не погіршуються під дією вологи. При цьому матеріал має великий ресурс експлуатації, впродовж якого він не змінює своїх первинних властивостей.

Використання екструдованого утеплювача Вінітекс XPS в дорожному будівництві дозволяє досягти високих результатів. Зокрема, це підвищення надійності і довговічності дорожного покриття і насипу за рахунок нейтралізації морозного спучування. Крім того, значно зменшуються об'єми земляних робіт по видаленню несприятливих грунтів і засипці матеріалів, не схильних до спучування: теплоізоляція дає можливість використовувати грунти, що спучуюця без збитку якості і надійності дороги. Наслідком цього є скорочення витрат на будівництво і реконструкцію доріг, а також термінів виконання робіт.
 


Вгору
Назад