Ua | Ru | En
+38 (0352) 52-78-71
+38 (0352) 23-52-16
   vinitex@vinitex.com.ua
Застосування → Дахи
Назад

Утеплення даху

Нагріте опалювальними приладами повітря піднімається вгору, тому в холодну пору року великі тепловтрати відбуваються через покрівлю будівлі. У відносних показниках вони складають порядка 10-35% сукупних тепловтрат. З цієї причини, незалежно від її типу, покрівля будівель потребує якісної теплоізоляції.

Абсолютна вологостійкість і низький коефіцієнт теплопередачі роблять екструдований пінополістирол Вінітекс XPS незамінним матеріалом для застосування в якості теплоізоляції в покрівлях різної конструкції. Він дозволяє скоротити тепловтрати і сприяє підтримці необхідного температурного режиму і вологості, тим самим, збільшуючи термін їх служби. 

Скатна покрівля
Така конструкція покрівлі набула широкого поширення при зведенні багатоквартирних житлових будинків, громадських будівель, а також в приватному житловому будівництві. З точки зору теплотехніки, найбільш ефективним рішенням є укладання плит утеплювача поверх крокв. Такий спосіб монтажу дає можливість розташувати теплоізоляцію в один шар, без розривів покриваючи всю площу даху, що дозволяє уникнути тепловтратам і служить додатковим захистом дерев'яних елементів конструкції.

Екструдований пінополістирол Вінітекс XPS добре підходить для додаткового утеплення скатної покрівлі у вже існуючих будівлях при капітальному ремонті. При цьому якщо зовнішнє покриття покрівлі знаходиться у хорошому стані, і його демонтаж недоцільний, допустиме укладання теплоізоляції між кроквами з внутрішньої сторони. Це досить ефективний, і, в той же час, найменш витратний спосіб утеплення.

Інверсійна покрівля
В даний час все більшої популярності набувають експлуатовані інверсійні крівлі, які дозволяють раціонально використовувати простір в умовах сучасного міста: тут можна розташувати автостоянки, пішохідні зони, зелені майданчики.

Така конструкція покрівлі була розроблена і реалізована в будівництві після появи екструдованого пінополістиролу, що є теплоізоляційним матеріалом з рівномірно розподіленими замкнутими комірками, який не вбирає воду, не набухає і не всідається, володіє високою механічною міцністю, хімічно стійкий і не схильний до гниття. Ці властивості утеплювача дозволяють розташувати його над гідроізоляцією, для якої він є ще й захистом від зовнішніх впливів.

Шар гідроізоляції при такому розташуванні утеплювача не піддається суттєвим температурним перепадам, оскільки постійно, і взимку і літом, знаходяться в зоні позитивних температур, а також надійно захищений від безпосередніх механічних дій і ультрафіолетового випромінювання.

Використання плит Вінітекс XPS в теплоізоляційному шарі при влаштуванні інверсійних дахів забезпечує:
Дуже важливою є ще одна властивість плит Вінітекс XPS – він стійкий до гниття і не сприяє поширенню цвілі і грибків, що для конструкцій інверсійних експлуатованих покрівель особливо актуально, оскільки утеплювач знаходиться в замкнутому, невентильованому просторі.

Таке влаштування інверсійної покрівлі дає значний поштовх у використанні плоских покрівель і зниженню експлуатаційних витрат.

 


Вгору
Назад