Ua | Ru | En
+38 (0352) 52-78-71
+38 (0352) 23-52-16
   vinitex@vinitex.com.ua
Застосування → Фундаменти
Назад

Утеплення фундаменту

Використання в якості утеплювача плит Вінітекс XPS дозволяє вирішити основні проблеми, що виникають при влаштуванні підвальних приміщень і зведенні фундаментів будівель. Вони забезпечують високоефективну довговічну теплоізоляцію фундаментів і підвалів, яка відрізняється тим, що в ній відсутні „містки холоду”. Плити Вінітекс XPS надійно захищають гідроізоляційний шар і забезпечують дренаж грунтових вод, знижуючи їх тиск на підземні елементи конструкції будівлі (цоколь). Плити вмонтовуються безпосередньо на шар гідроізоляції і потім підсипаються. У механічному кріпленні плит немає жодної необхідності. Як правило, плити встановлюються вертикально внахлест по периметру будівлі, починаючи з нижнього ряду. Верхні плити повинні виступати над рівнем підсипаного грунту на висоту 400-500 мм для запобігання підйому грунтових вод до елементів стіни першого поверху. Засипка дренажних труб проводиться піщано-гравійною сумішшю на висоту 1000-1200 мм. Оскільки плити Вінітекс XPS зроблені з екструдованого пінополістиролу і не схильні до біорозкладання, то жодної небезпеки при контакті з водою і грунтом не виникає.

Теплоізоляція фундаменту неглибокого залягання
У будівництві малоповерхових житлових будинків, виробничих і складських приміщень, приватному житловому будівництві у випадку відсутності підвищеного навантаження часто використовуються фундаменти неглибокого залягання. Основну небезпеку для таких конструкцій становить морозне спучування грунтів, тому при проектуванні і зведенні фундаменту необхідно вживати заходи, що перешкоджають його деформації. Найбільш ефективним вирішенням проблеми є утеплення фундаменту.

Екструдований пінополістирол Вінітекс XPS – один з небагатьох теплоізоляційних матеріалів, який підходить для цієї мети. Річ у тому, що, окрім вертикальних, конструкція фундаменту неглибокого залягання передбачає горизонтальну площину, що також потребує утеплення. Укладені на таку основу, плити Вінітекс XPS легко витримують тиск грунту, завдяки високій міцності на стиск, а, крім того, служать додатковим бар'єром для відведення від фундаменту поверхневих вод.

Утеплення зовнішнього контуру фундаменту та цоколя
Глибина промерзання грунту всередньому складає 1,5 метри. Тому велика частина фундаменту піддається дії температур. Це призводить до утворення конденсату на стінах підвального приміщення, і, як наслідок, порушенню температурного режиму і вологості, виникненню грибків і цвілі, гниттю дерев'яних конструкцій. Крім того, попадання вологи у фундамент викликає різке погіршення його теплотехнічних характеристик.

Ще серйозніша проблема пов'язана з грунтовими водами, замерзання яких приводить до підйому шарів грунту. Це явище носить назву "Морозне спучування грунтів", призводить до деформації фундаменту, зниженню його міцності і до часткового руйнування конструкції, просідання стін і появі на них тріщин.

Завдяки нульовому поглинанню вологи і низькій теплопровідності, утеплення фундаменту по периметру екструдованим пінополістиролом Вінітекс XPS дозволяє вирішити ці проблеми. Його використання сприяє зниженню тиску грунтових вод на фундамент, і підвищує термін експлуатації будівлі. Крім того, пінополістирол грає роль додаткового захисту гідроізоляційної мембрани, яка піддається великому зносу.

Екструдований пінополістирол надійно захищає від утворення конденсату на стінах та інших негативних наслідків сирості. Окрім цього, зовнішнє утеплення перешкоджає виходу тепла через фундамент, що складає біля 10 % від сукупних тепловтрат будівлі. У найхолодніший час температура в підвальних приміщеннях залишається вищою за нуль, навіть за відсутності опалювання. При цьому вартість утеплення зовнішнього контуру фундаменту і цоколя плитами Вінітекс XPS залишається доступною, а монтаж не вимагає великих витрат часу і сил.
 


Вгору
Назад